Refleksologia dla Mamy i Dziecka

TERMIN KURSU: Przyjmujemy zgłoszenia na kurs.
W przypadku zebrania grupy ustalimy dogodny termin.

CENA KURSU: 4800 zł

Jak sprawić by pierwsze miesiące życia dziecka były szczęśliwe i spokojne? Co zrobić by noworodek łatwo adaptował się do nowego świata? Jak poradzić sobie z najczęstszymi dolegliwościami dziecka i im zapobiegać? Jak zająć się sobą, by móc cieszyć się macierzyństwem?

Opanowanie prostych technik refleksologii twarzy i cyberterapii pozwala łatwiej dojść do siebie po porodzie, a przede wszystkim pomóc dziecku w dolegliwościach, które nie wymagają interwencji lekarza. Wszystkie zabiegi można przeprowadzać samodzielnie, w domu, wybierając najlepszy moment dla siebie i dziecka.

Fizyczny kontakt matki i dziecka w połączeniu z podstawowymi umiejętnościami refleksoterapeutycznymi w bardzo skuteczny sposób przyniesie ulgę w kłopotach ze snem, przy zatkanym nosie, w przypadku kolki, ząbkowania i innych.

Cyberterapia pomaga również w dolegliwościach, neurologicznych, skórnych, trawiennych, krążeniowych, urologicznych i hormonalnych, które mogą nękać kobietę po porodzie przesłaniając radość macierzyństwa. Poza tym cyberterapia jest bardzo pomocna w przypadku bólu głowy, bezsenności i stanach przygnębienia, jak również w regulacji ciśnienia tętniczego, a efekty są odczuwalne już po pierwszym zabiegu.

Technika ta pochodzi z Wietnamu i ma 3000 lat historii. Działa na ponad 500 receptorów na skórze twarzy, poprzez które można oddziaływać na mózg i całe ciało. W efekcie uzyskujemy samoleczenie i autoregulację wielu zaburzeń fizycznych i psychicznych. Dzięki stymulacji punktów reflektorycznych do poszczególnych narządów wysyłane są impulsy za pośrednictwem układ nerwowego. W ten sposób można regulować pracę układu hormonalnego, krążenie krwi, ciśnienie tętnicze, rozluźniać lub pobudzać mięśnie itp.

Cyberterapia jest techniką, która nie ma ograniczeń i którą może stosować każdy, a jej efekty są szybko odczuwalne.

Zalety

 • Można ją wykonywać w domu
 • Zabiegowi może się poddać każdy bez względu na wiek.
 • Nie opiera się na farmakologii.
 • Nie wymaga użycia igieł.
 •  Nie powoduje bólu.
 • Stymulację można przeprowadzać 2-4 razy dziennie.
 • W wielu schorzeniach efekt uśmierzenia bólu następuje niemal natychmiast.
 • Nie ma przeciwwskazań.

Na kursie dla Rodziców nauczysz się posługiwania się metodą Refleksologia Twarzy i Cyberterpii w najczęstszych dolegliwościach dziecka i mamy po porodzie (naturalnym i przez cesarskie cięcie).

Zajęcia będą praktyczne, wszystkie techniki przetestujesz na twarzy drugiej osoby pod okiem położnej Anny Krauze. Otrzymasz ilustrowany przewodnik, w którym znajdziesz wskazówki jak krok po kroku poradzić sobie w przypadku najczęstszych dolegliwości, oraz wiele inspirujących pomysłów, które możesz wykorzystać w codziennym życiu powiększonej rodziny.

ZAPISY TRWAJĄ

Na kursie dla Terapeutów otrzymasz pełen materiał kursu, który umożliwi ci stosowanie refleksologii u Najmniejszych pacjentów oraz da możliwość przekazania rodzicom wskazówek jak pomóc dziecku w konkretnej dolegliwości. Po kursie możesz organizować własne warsztaty dla rodziców.

KURS MAMA I DZIECKO DLA TERAPEUTÓW TRWA 2 DNI.

Refleksologia Twarzy:

 • Wspomaga powrót do normy po ciąży i porodzie
 • Wspomaga regenerację organów rozrodczych (macica, kanał rodny, krocze) po porodzie
 • Podnosi poczucie komfortu i dobre samopoczucie matki
 • Wspomaga regenerację tkanek, skóry i mięśni po porodzie

Prowadząca: Anna Krauze, Maja Krauze
Miejsce zajęć: Międzynarodowe Studium Refleksoterapii - Służew nad Dolinką, Józefa Elsnera 34 lok. 51, 02-680 Warszawa
Godziny zajęć: 10:00 - 18:00, w tym dwie przerwy 15 minutowe (zapewniamy drobny poczęstunek, kawa, herbata, woda, ciasto i owoce) oraz jedna przerwa na lunch (14:00-15:00)

Zapewniamy materiały szkoleniowe w języku polskim oraz akcesoria niezbędne do wykonania zabiegów w trakcie kursu.
Podczas zajęć istnieje możliwość zakupu produktów do wykonywania zabiegów (olejki, kremy, glinka, sól, kule i dyski solne).
Po ukończeniu zajęć wydajemy dyplom.

Cena modułu: 4800 zł
Numer rachunku do wpłat: Bank Millennium S.A. 34 1160 2202 0000 0000 7147 7358
Tytuł przelewu: Imię i Nazwisko, nazwa kursu.
Informacje i zapisy: Maja Krauze, +48 508 113 098, kontakt@reflexology.com.pl

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uczetniczyć w kursie w podanym czasie, wyślij zgłosznie na kontakt@reflexology.com.pl.
W przypadku zebrania grupy ustalimy dogodny termin.